Ministarka kupila kuću i plac na obali mora * Dopune Fronta razmotrićemo na zajedničkom sastanku sa opozicijom * Jokića zajedno smjenjuju DPS, SDP, SD i HGI * Zastara spasila bivšeg direktora * Neće da ga kazne što krije bankovne račune * Burić gradi mini hidroelektranu * Propao drugi tender za stari put ka Spužu
  Izdanje: 26-03-2019

VLADIKA Joanikije:
Dan kada je NATO započeo agresiju na SRJ strašan je datum u našoj istoriji, od kojeg smo dobili traume zbog kojih se i danas liječimo.

Ide mali Perica ulicom sa svojim drugom, kad ugledaše kako dvoje tek vjenčanih izlaze iz crkve.
Perica će:- Vidi sad panike!
Prilazi mladoženji, uhvati ga za ruku te kaže: - Zdravo tata!
Sjede tako dva idiota za stolom i jedan dijeli bombone.
– Jedna tebi, jedna meni! Jedna meni, jedna meni, jedna meni!
Na to ga ovaj drugi zaustavi i kaže:
– Čekaj malo, a tebi?

Sport - datum: 2019-03-25 KVALIFIKACIJE ZA EVROPSKO PRVENSTVO
Bolno propadanje svjetskih vicešampiona Njemačkoj klasik, blamaža Hrvatske u Budimpešti
Bila je ovo vrlo uzbudljiva noć u kvalifikacijama za EURO 2020. godine samo sa jednim iznenađujućim ishodom – poraz Hrvatske, aktuelnog vicešampiona svijeta na gostovanju kod Mađarske sigurno da niko nije očekivao. Vrlo kvalitetan meč odigrale su Holandija i Njemačka, Poljska se dugo mučila sa Letonijom dok je Sjeverna Makedonija prijatno iznenadila remijem u Sloveniji. Neočekivano loš utisak nakon dva kola ostavila je Asutrija koja nije osvojila još uvijek nijedan bod.
Klasik svjetskog fudbala donio je mnogo uzbuđenja i vrlo kvalitetan fudbal u kojem je slavila Njemačka. „Panceri” su u Amsterdamu savladali Holandiju i osvetili se za ubjedljiv poraz u Ligi Nacija (0:3) – ovog puta Joakim Lev za adute je imao dva mlada krilna napadača. Liroj Sane i Serž Gnabri riješili su velemajstorski dvije dobre situacije u protivničkom kaznenom prostoru. Za razliku od njih, iskusni Rajan Babel nije iskoristio ukazano povjerenje selektora Ronalda Kumana – propustio je dvije vrlo izgledne prilike pa je Holandija na pauzi imala dva gola minusa. Nastavak je donio brzi povratak domaćina – De Liht i Depaj su do 63. minuta donijeli izjednačenje, Holandija je imala igru, stvarala prilike u nastavku ali je po ko zna koji put Njemačka našla put iz ambisa. Ovog puta, možda i najbolji igrač meča Šulc, lijevi bek, donio je trijumf gostima. Poslije dva odigrana kola u grupi C lider je Sjeverna Irska koja je nakon Estonije na svom terenu savladala i Bjelorusiju. Pobjedu „zelene armije” najavio je Džoni Evans tek trećim pogotkom u nacionalnom dresu a obezbijedio je Megenis tri minuta prije kraja utakmice.
Rusija se brzo oporavila od startnog poraza u Briselu (1:3) pa je ekspresno ugasila kazahstansku euforiju od startne pobjede nad Škotskom (3:0). U Astani je Zbornaja bila ubjedljiva (0:4). Junak ruskog trijumfa bio je Denis Čerišev koji je već u prvom poluvremenu postigao dva gola. Otvorene rane iz poraza od Kazahstana u prvom kolu, selekcija Škotske zaliječila je trijumfom nad San Marinom u gostima (0:2) dok je Belgija, iako oslabljena, bila dovoljno ubjedljiva u Nikoziji protiv Kipra – Eden Azar je načeo domaćina već u 10. minutu a dokrajčio ga je Bašuaji osam minuta kasnije, ispostavilo se za konačan trijumf Crvenih đavola.
Aktuelni vicešampion svijeta debelo će se mučiti, to je očigledno. Hrvatska je poslije teške pobjede na startu protiv Azerbejdžana (2:1), dobila „šamar opomenu” od Mađarske koja je priredila iznenađenje ostvarivši pobjedu u Budimpešti (2:1). Gostima ni podatak da su imali prednost od 13. minuta (Rebić) nije pomogla – Salai je izjednačio a Petkai je 15 – ak minuta prije kraja postavio konačan rezultat meča. Balaš Džudžak je odigrao 100. utakmicu za Mađarsku. Vels je pred svojim navijačima odigrao prvi meč u ovim kvalifikacijama u okviru grupe E i slavio protiv Slovačke sa minimalnih 1:0. Jedini pogodak na utakmici viđen je nakon pet minuta igre, a strijelac je bio Danijel Džejms. To je drugi najbrži pogodak Zmajeva u kvalifikacijama nakon onog koji je postigao Rajan Gigs u trećem minutu protiv San Marina 2007. godine.
U grupi G još jedan poraz Austrije, ovog puta na gostovanju kod Izraela u vrlo uzbudljivom susretu. Bio je to golgeterski obračun Erana Zahavija s jedne i Marka Arnautovića sa druge strane. Izraelac je postigao het-trik, mrežu Austrije zatresao je u 34, 45. i 55. minutu, da bi četvrti pogodak za Izrael postigao Dabur u 66. minutu. Arnautović se u strijelce upisao u 8. i 75. minutu kada je samo uspio da ublaži ubjedljiv poraz svog tima. Dugo se u ovoj grupi mučila Poljska sa Letonijom – na kraju Levandovski i Glik riješili su pitanje pobjednika. Jedini remi večeri viđen je u duelu Slovenije i Sjeverne Makedonije koji je odigran u Ljubljani na stadionu Stožice. Zmajčeki su vodili od 34. minuta pogotkom Zajca ali je početkom nastavka Bardi uspio da donese bod gostima

Tjeri Anri najbolji stranac premijer lige

Bivši igrač Arsenala i prvi strijelac u istoriji tog kluba Tjeri Anri proglašen je za najboljeg stranog fudbalera u istoriji Premijer lige – on je osvojio 45% glasova. BBC je pokrenuo ovu anketu prije nekoliko dana, u istoriji Premijer lige igralo je 2.016 stranaca, a u užoj konkurenciji našlo se njih 13 među kojima i Nemanja Vidić Bivši štoper Mančester Junajteda završio je po procentima glasova iza Anrija, Kristijana Ronalda, Erika Kantone, Serhija Aguera, Didijea Drogbe i Petera Šmajhela.

Zanimljivosti večeri

Poraz od Mađarske u Budimpešti (1:2) teško je pao Hrvatskoj. To je, u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo tek drugi poraz ove selekcije u poslednjih 15 utakmica a prvi poslije onog od Norveške u septembru 2015. godine (2:0). Aktuelni svjetski prvaci nisu ostavili dobar utisak na pčletku ovih kvalifikacija za EURO 2020 – u prvom meču pred svojim navijačima jedva su savladali selekciju Azerbejdžana (2:1) i u tom susretu morali su da stižu prednost rivala.
Klasik svjetskog fudbala pripao je Njemalkoj koja je pobiejdila u Holandiji poslije 23 godine (2:3). Sa ta dva primljena gola, Panceri su dozvoli Lalama da im zatresu mrežu tačno 71 put – nijedna selekcija nije im dala više golova. Njemačka je tek treći tim koji je pobijedio Holandiju od kako je selektor Ronald Kuman preuzeo u februaru – prije Pancera tom su uradile Engleska i Francuska.
Lijep jubilej proslavio je Eden Azar. Kapiten je za Belgiju u Nikoziji protiv Kipra odigrao 100. utakmicu koju je krunisao pogotkom. Bio je to za Azara 30. u nacionalnom dresu.
Poljska se dugo mučila i na kraju pobijedila Letoniju (2:0). Robert Levandovski bio je strijelac prvog gola za svoj tim poslije devet utakmica u kojima nije poentirao.